A közmédia tartalomfejlesztési igazgatója lett Kárász Róbert
A korábbi ATV-s műsorvezető közvetlen főnöke Áder János volt sajtófőnöke.
A korábbi ATV-s műsorvezető közvetlen főnöke Áder János volt sajtófőnöke.
A Fővárosi Törvényszék nem jogerős ítélete szerint a közmédiának fejenként 1,5 millió forintot kell fizetnie sérelemdíjként a felpereseknek.
Ott tartunk, hogy amikor a közmédia hivatalos cáfolatot ad ki, hogy valaki semmiképp sem fog a közmédiánál dolgozni, az szinte egy megerősítéssel ér fel a cáfolat helyett.
Jogerőre emelkedett az a bírósági döntés, miszerint a közmédiának ki kell adnia azokat a dokumentumokat, amikből kiderülhet, hogy ki viseli a felelősséget a gyakran törvénysértő hírműsorok adásba engedéséért.
A Direkt36 pénteken belső levelezések alapján írt arról, hogy működik a kormányzati kézivezérlés az MTI-nél
A Fővárosi Ítélőtábla másodfokon elmarasztalta a közmédiát fenntartó Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.-t.
A lap szerint több témában is erősen szűrik a híreket az elvben független médiaszolgáltatónál.
Ha a Fidesz videója minimális szerkesztéssel tudósítás lehetett az egyperces Híradóban, akkor az MSZP-é is legyen az, érvel a párt.
Közérdekű adatigénylésben kértük ki a vezetői fizetéseket az MTVA-tól és a Duna Médiaszolgáltató Zrt.-től. Ezt megelőzően csak a 2011-2016 közötti időszakra vonatkozóan kerültek nyilvánosságra adatok, miután az RTL pert nyert a közmédia ellen, emiatt pedig bár akarták, nem titkolhatták tovább a vezetők fizetését. 2016-ban az MTVA vezérigazgatójának járandósága még havi bruttó 2 millió forint volt, ez azóta 2,4 millió forintra nőtt. Az MTVA feje jelenleg a hírhamisítóként elhíresült Papp Dániel.
Dobos Menyhért vezérigazgató szerint Hadházy videója nem minősül közérdekű közleménynek.
A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezérigazgatója, Dobos Menyhért arról is elmondta a véleményét, hogy riporterük az egyik alanynak elmondta, mit mondjon kamerába. Szerinte ez abszolút rendben van.
Nem üzleti titok, és nem is kerülhet 300 ezer forintba az, hogy mennyit keresnek az állami médiacégek vezetői, mondta ki ítéletében a bíróság. Azaz nyilvánosságra kell hozni, mennyit kerestek az évi 90 milliárdból gazdálkodó cégek vezetői 2011-tól 2016-ig.
Az Alkotmánybíróság alaptörvény-ellenesnek ítélte, ezért megsemmisítette azt a két kúriai határozatot, amelyek szerint politikai reklám volt az M4 csatornán, valamint a TV2-n elhangzott hirdetés, amelyben többen az október 2-ai népszavazáson való részvételükről vallanak.